Система пожежної сигналізації – це система пристроїв та датчиків, спрямована на оповіщення про спалах та своєчасну ліквідацію загорянь. Протипожежну сигналізацію використовують для уникнення людських жертв та мінімізації фінансових та майнових втрат.

Человек протягивает руку, чтобы нажать ручную станцию пожарной сигнализации Бесплатные Фотографии

Системи пожежної безпеки бувають трьох основних видів:

  • автономна система – не підключена до автономного пульта, а спрямована лише на сповіщення осіб, які перебувають на об’єкті; у разі займання люди самостійно його ліквідують чи викликаю МНС;
  • адресна протипожежна система — система, яка підключена до пульта та доповнена спеціальним КПК, який отримує інформацію про точне місце спрацьовування датчика та його стан; система найточніше та оперативно реагує на загрозу пожежі;
  • бездротова пожежна сигналізація – система, яка не потребує проводів, а передає сигнал за допомогою бездротового зв’язку (Wi-Fi або GSM).

Незалежно від виду, монтаж системи пожежної сигналізації варто довіряти лише перевіреним, надійним компаніям. Якщо проект пожежної системи безпеки неправильно розробили, а потім ввели в експлуатацію, це може загрожувати некоректною роботою, помилковими спрацьовуваннями та іншими проблемами. Більше того, хороша компанія, яка займається монтажем пожежної сигналізації, далі займатиметься технічним обслуговуванням, перевіркою та ремонтом систем.

Елементи системи пожежної сигналізації

У набір обладнання системи пожежної сигналізації входить:

  • ‌система протидимного захисту;
  • ‌автоматична пожежна сигналізація;
  • ‌автономні пристрої гасіння пожежі;
  • ‌автоматичні автономні пристрої гасіння пожежі;
  • ‌внутрішні протипожежні водопроводи;
  • ‌система оповіщення та евакуації.

Однак, навіть найнадійніше обладнання для пожежної сигналізації вимагає перевірки для виявлення неполадок та несправностей, для внесення коригувань у роботі.

Вимоги до перевірок протипожежної системи

Відповідальний на підприємстві за перевірку протипожежних систем керівник чи спеціально призначена людина. Перед перевіркою протипожежної системи слід сповістити пульт охорони про заходи щодо перевірки систем і датчиків.

Під час перевірки виявляють невідповідність показників установок міжнародним чи національним стандартам. Також після перевірок продовжують термін експлуатації пожежної сигналізації.

На підприємстві має бути відповідна технічна документація: акти щодо введення охоронно-пожежної сигналізації в експлуатацію, паспорти та сертифікати всіх пристроїв системи, акти попередніх перевірок, інструкції.

Періодичність необхідних перевірок пожежно-охоронної сигналізації

Існують два основні методи перевірки охоронно-пожежної сигналізації – перевірка згідно з вимогами ГОСТ або згідно з вимогами інструкції пожежної сигналізації, що додається. Перевірки проходять раз на квартал чи півроку, найчастіше разом із перевіркою охоронної сигналізації.

Удаленное уведомление о пламени в доме. умный дом, высокие технологии. система пожарной сигнализации, методы предотвращения пожара, концепция дымовой и пожарной сигнализации. розовый коралловый синий вектор изолированных иллюстрация Бесплатные векторы

ЦІКАВО ЗНАТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *