Обмани меня, если сможешь или что такое полиграф

Обмани меня, если сможешь или что такое полиграф

Поліграф застосовують в силових структурах, перевіряючи підозрюваних. На підприємствах він допомагає виявити чесних претендентів на вакансію або шахраїв в колективі. Апарат задіють навіть в сімейних відносинах, перевіряючи вірність і чесність подружжя.

Як поліграф відрізняє правду від брехні?

Пристрій з датчиками фіксує хімічні, електромагнітні, біологічні реакції людини на те, про що його запитують. Одночасно перевіряють:

 • дихання;
 • електричну активність шкіри;
 • наповнюваність периферичних судин;
 • вологість пальців або долонь;
 • серцево-судинну активність;
 • мікроруху.

У комплект поліграфа входить 5-8 датчиків і ноутбук з програмним забезпеченням. Випробуваний дивиться в бік від яка проводить тест. Йому слід дихати рівномірно і не рухатися. Бесіда ведеться протягом 1, 5 – 3 годин, з перервами на відпочинок приблизно кожні 5 хвилин. Коли все зроблено правильно, точність результатів – 98%.

Могут ли осудить человека лишь на основании данных полиграфа

Робота з поліграфом

Апаратура проста у використанні, немає необхідності в спеціалізованому кабінеті. Поліграфолог тестує в своєму офісі або на території клієнта. Хід процедури перевірки на поліграфі:

 1. З’ясування мети аналізу та ключового питання, знайомство з респондентом.
 2. На тілі випробуваного закріплюють датчики: надягають на пальці рук, область серця і діафрагми обертають гумовими трубками, навколо плеча фіксують манжету кров’яного тиску, під ноги стелять килимок, який визначає тремор. Зміни м’язової активності визначають датчики на кріслі і підлокітниках.
 3. Респондента просять відповідати «так» чи «ні», зосередитися і не затримувати дихання.
 4. Прилад калібрують і налаштовують: респондент то говорить правду, то бреше.
 5. Використовується 100-300 питань.

Техніка точно фіксує зміни дихання, серцебиття, мікроруху і ін. На підставі цього робляться висновки. Детектор брехні – інструмент вмілого майстра.

Дізнатися більше про роботу поліграфа, застосовувані методи і тривалості процедури можна в компанії, що займається такими перевірками. На нашому сайті є форма для безкоштовної консультації. Спеціаліст передзвонить по заявці і відповість на питання про тестування на детекторі брехні.

Что такое полиграф

Від чого залежить результат?

Хоча якість техніки важливо, вирішальна роль у ведучого опитування. На інтерпретацію впливають такі чинники:

 • У фахівця є документи про відповідну навчанні, про курсах підвищення кваліфікації. Психологічне, юридична або медичну освіту допомагає йому правильно будувати спілкування з респондентом і інтерпретувати результати.
 • Уміння аналізувати, уважність, проникливість, розуміння психології і досвід поліграфолога допомагають знаходити підхід як до робочого, так і до високопоставленому чиновнику.
 • Якість апаратури. Світові лідери – Lafayette, Axciton, Stoelting. Популярні марки російських поліграфів: Кріс, Діана, Поларг і ін.
 • Тривалість перевірки 2-3 години.
 • Неупередженість поліграфолога. Це незалежний експерт, доброзичливо налаштований до всіх респондентам.
 • Конкретні формулювання. Цікавлячись: «Зловживаєте Ви алкоголем?», Уточнюють, що мова йде не про свята і корпоративах, а про повсякденне життя. Узагальнені фрази розуміються по-різному, сенс того, про що хочуть дізнатися, спотворюється. Тому відповіді можуть бути невірними.

Іноді реакції не пов’язані з поведінкою респондента. На питання, чи вживав він наркотики, слід відповідь «ні», і це правда. Датчик ж фіксує ознаки хвилювання. При з’ясуванні виявляється, що у випробуваного син загинув від передозування. Тепер слово «наркотики» викликає у нього стрес.

Професіонал перевірить результати, які говорять про брехню: з’ясує причину стресової реакції, в ході тесту торкнеться цю тему в інших формулюваннях. Тоді вдасться уникнути звинуватити невинного.

Полиграфолог должен быть непредвзят к респондентам

Особливості перевірки на детекторі брехні

Розмову адаптують під ситуацію, сферу діяльності респондента та ін. Досвідчений фахівець підлаштовується під людину, зберігаючи загальний алгоритм. Він визначає індивідуальну реакцію при обмані: у кого-то змінюється пульс, у кого-то він залишається стабільним, а частішає дихання та ін.

Поліграфолог опрацьовує одну основну тему. Тоді результати максимально точні. Ключове питання в різній формі чергують з тими, які задавалися в попередній бесіді. На їх фоні зрозуміло, що викликає стрес. Апарат це фіксує.

Причины плохого срабатывания детектора лжи

Чи можна обдурити поліграф?

Вважається, що вплинути на детектор брехні можна так:

 • Прийняти перед процедурою заспокійливе, рекомендований лікарем. Однак, дія препарату видно на поліграми: амплітудна крива лінія КДР з чітким підйомом і спадом стає переривчастою і нерівномірною.
 • Пройти курси поліграфологів: вивчити типи питань, свою фізичну реакцію в момент обману.
 • Використовується американська і російська методика різних видів. Важливо знати, який спосіб застосують при перевірці і стиль роботи поліграфолога.
 • Потренуватися на сучасній апаратурі з досвідченим психологом.

Покласти кнопку в взуття, колоти себе шпилькою, прикусити язик не спрацює. Сучасні пристрої реєструють всі перераховані вище спроби спотворити результати. Їх видають реакції організму, які не контролюються свідомістю.

Пройти поліграф і приховати правду без зусиль можуть тільки «патологічні брехуни». Вони володіють самонавіюванням. Коли вони обманюють, стрес не виникає. Дуже спокійні за вдачею люди, що працюють в спецслужбах і досвідчені в тестуванні, також можуть обіграти апарат.

Тільки в кіно хитрим злочинцям легко вдається обдурити детектор брехні. У житті так не виходить. Перевірка на цьому апараті – надійний спосіб дізнатися правду, якщо її проводить професійний поліграфолог.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *