У світі безпека стала однією з найбільш затребуваних людських потреб. Щодня слухаючи новини про злами дачних будиночків, крадіжки з проникненням у квартирах та будинках (і добре, якщо страждає лише майно!), люди все більше турбуються про безпеку себе та своїх родичів, охорону та збереження свого майна.
Безпека різних об’єктів власності забезпечує як сигналізація, а й відеоспостереження. Цей вид систем безпеки допомагає вберегти будинок чи квартиру від злому та проникнення, магазин від крадіжок, а дачу від розкрадання майна, інвентарю, пограбування будиночка і навіть збирання врожаю «добрими сусідами» по ділянці.
Що таке відеоспостереження?
Відеоспостереження — система безпеки, заснована на передачі відео- та фотозображень, що відбувається в приміщенні або на вулиці. Дана система може вести записи за певний термін, а також передавати відео на пульт спостереження, реагувати на рух або світло.
Відеоспостереження для дому дає зрозуміти зловмисникам, що за їхніми діями спостерігають, що об’єкт знаходиться під охороною. Це стає одним із стримувальних факторів пограбувань та будь-яких замахів на майно людини. Також, відеоспостереження стає додатковою скрутою для зловмисників при їх виборі об’єкта злочинної діяльності. У випадку в
У разі скоєння злочинів фіксується дата та час, особи та зовнішній вигляд злочинців, їх особливі прикмети. Ці фактори допомагають правоохоронним органам впізнати та знайти зловмисників, довести їхню провину та домогтися покарання в суді.
Основне обладнання для відеоспостереження вдома чи магазину:
- одна або кілька камер – вид і кількість камер залежать від виду об’єкта, що охороняється;
- карта відеозахоплення або відеореєстратор (опціонально) – обробляють та зберігають дані з відеокамер;
- монтажні кабелі разом з блоками живлення (опціонально) – частини живлення та передачі даних у системі;
- монітор для відеоспостереження (опціонально) – найчастіше встановлюється на пульті охорони або інших спеціальних місцях
- у разі, якщо мова про відеоспостереження для магазину;
- джерело безперебійного живлення – допомагає зберегти камери в робочому стані навіть у випадках, коли трапилося аварійне чи навмисне вимкнення електроенергії зловмисниками.
Типи камер для відеоспостереження
Для того, щоб правильно підібрати систему відеоспостереження під потреби клієнта важливо ознайомитися з тим, які типи і види систем бувають.
Отже, системи відеоспостережень поділяються на такі за типом камер:
- Цифрові системи відеоспостереження
Передають зображення максимально оперативно та без стиснення, що дає можливість отримувати дані максимально швидко. При цьому зображення виходить максимально високим за якістю (у кілька разів краще ніж у аналогових). При зберіганні даних використовує компресію.
- Аналогові системи відеоспостереження
Проста для встановлення система відеоспостереження. Також не потребують постійної системної підтримки. Продаються у різному вигляді: малогабаритні, модульні, купольні, циліндричні, поворотні.
- IP-відеоспостереження
Найбільш сучасне рішення, яке постійно вдосконалюється. Надає високу якість зображення, його чіткість. Такі системи дуже прості щодо монтажу, а також їх можна об’єднати в єдину систему за допомогою інтернету. Також можливий варіант хмарного відеоспостереження – дані камери зберігатимуться у хмарному сховищі.
Перші два види камер дають можливість організувати вдома або на дачі відеоспостереження без Інтернету. Що робить можливим організувати відеоспостереження не тільки у квартирі чи приватному будинку, а й на дачі чи заміському маєтку.
Системи відеоспостереження за видом підключення:
- дротові — підключення відбувається через кабель, гарантуючи безперебійну передачу даних. Обладнання має мінімальне хибне спрацьовування, не потребує постійного обслуговування. Недоліки: система не мобільна, складна в монтажі та при пошкодженні кабелю зображення погіршується або втрачається зовсім.
- бездротові – легке в підключенні обладнання, яке підключається через Wi-Fi. Необхідно лише подати живлення за допомогою блока живлення або кабелю LAN. Для максимальної мобільності можна використовувати рішення на акумуляторах. Ідеальні у випадках, якщо клієнт не хоче псувати інтер’єр проводами або не може свердлити стіни (в житлі, що орендується, наприклад). Мінуси: можливі перебої в подачі сигналу, перешкоди та хибне спрацювання.
Важливі особливості, які необхідно враховувати під час вибору відеоспостереження
- Дозвіл
У цифрових та IP-відеокамерах цей показник вимірюють у мегапікселях, чим більша кількість – тим вища деталізація. У аналогових у ТВЛ, якщо необхідно деталізоване зображення, слід вибрати 420 і більше ТВЛ.
- Кут огляду
Показник важливий контролю над територією. Важливо розуміти, яке завдання стоїть перед камерою – огляд на всю територію чи певний сектор. Чим більший кут огляду — тим менша деталізація камери.
- Матриця
Існує два види матриці: CMOS та CCD. Перший вигляд добре справляється з вуличним відеоспостереженням у темну пору доби, і навіть у приміщеннях з обмеженою освітленістю. Другий має більше шумів і нижчу чутливість, проте є дешевшим варіантом.
- Індекс захисту
IP – рівень захисту від зовнішніх факторів: пилу, води, бруду і т.д. Моделі з рівнем захисту від IP68 більш-менш захищені від пилу, бруду та вологи. Причому, перша цифра — ступінь захисту від пилу, а друга — від вологи, що вищий показник, то вищий ступінь захисту. Також існує показник IK – ступінь захисту від механічного впливу чи противандальність.