Тривожна кнопка: безпека у ваших руках.
Уявіть, у вашому розпорядженні охоронці, які завжди почують сигнал тривоги, одразу відгукнуться на нього та захистять. Їх можна викликати, натиснувши кнопку. Спеціальний невеликий прилад та цілодобова готовність групи швидкого реагування забезпечують безпеку та позбавляють неприємностей. Такий сервіс надають охоронні служби.
Що таке кнопка тривоги?
Це електромеханічний пристрій, що випромінює сигнал після натискання кнопки. По мережах зв’язку він надходить на пульт охорони. Протягом 5–8 хвилин на об’єкт прибуває група швидкого реагування.
Небезпечна ситуація в офісі, магазині, банку чи будинку може виникнути несподівано. Встановивши в приміщенні невеликий пристрій, допомогу викликають непомітно для зловмисників, просто натиснувши на кнопку.
Система знаходиться в місці, легко доступному працівникам підприємства або жителям будинку. При необхідності використовують смартфон, програмуючи його для направлення екстреного сигналу до групи швидкого реагування.
Типи пристроїв тривожної кнопки
Сигналізація, що активується вручну або за певних умов, буває провідною, бездротовою, стаціонарною та переносною. Система працює стабільно, коли типи приладів експлуатують відповідно до особливостей їх конструкції та можливостей.
- Мобільна кнопка – переносний пристрій у вигляді брелока, наручного годинника або кулона. Воно працює на радіозв’язку по мобільній мережі в комплекті з додатковим програмним забезпеченням. Зручно, що компактний прилад завжди із собою. Можна викликати допомогу непомітно.
- Стаціонарна кнопка встановлюється на певному місці, зручному для працівників або членів сім’ї. Її розташування непомітне для сторонніх. Система надійна: сигнал залежить від мінливого покриття мобільного оператора, а передається проводами.
Із чого складається апарат?
У приладу проста конструкція, стабільна у роботі. У комплект системи оповіщення входить:
- Кнопка, педаль або важіль, що активують сигнал тривоги натисканням. Моделі з фіксацією подають сигнал безперервно.
- Бувають апарати з датчиками руху, диму, газу чи ваги. Вони спрацьовують у відповідь на ситуацію, яка відповідає запрограмованій умові.
- Приймально-контрольний прилад отримує сигнал та посилає його на пульт охорони. До його шлейфів прикріплені датчики, що вручну активізуються натисканням клавіші.
- Акумулятор живить систему у разі збою в електромережі.
Встановлення охоронної системи
Роботи проводяться в такому порядку:
- Фахівці з представником замовника оглядають приміщення та вибирають найбільш підходяще місце для монтажу стаціонарної системи. Обговорюють можливість використання портативного пристрою або програмування смартфона.
- Монтаж пристрою.
- Настроювання зв’язку з пультом охорони.
- Тестування спрацьовування ручної клавіші або ножного приводу за різних обставин. Перевіряє переносний пристрій на різній площі приміщення, щоб визначити, на якій максимальній дистанції його можна використовувати без втрати зв’язку.
Монтаж пристрою тривоги виконує лише спеціаліст охоронної компанії.
Де розташовують тривожну кнопку?
- Офіси: у пункті охорони біля робочого столу секретаря, директора або інших співробітників.
- Навчальні заклади: на посаді охорони, у приймальні. У чергових може бути переносні тривожні кнопки.
- Ресторани, магазини: біля робочого місця касира додатково можуть оснащувати охоронців брелоком з сигнальною кнопкою.
- Будинки та квартири: у місці, легко доступному для тих, хто нею користуватиметься.
У яких випадках натискають кнопку тривоги?
- На об’єкт нападають із метою незаконного проникнення.
- Зловмисники намагаються вкрасти чи пошкодити майно.
- Виявлено підозрілий, потенційно небезпечний предмет.
- Відбувається спалах, а пожежна бригада ще не прибула.
- Виникла критична ситуація, яка загрожує здоров’ю чи життю людей, загрожує псуванням чи крадіжкою матеріальних цінностей.
Як користуватись тривожною кнопкою?
Коли очевидна загроза безпеці, важливо якнайшвидше натиснути на тривожну кнопку до того, як станеться правопорушення. Злочину буде запобігти або шкода виявиться мінімальною.
Мобільний пристрій сигналізації, що знаходиться в столі або сумці, складно дістати швидко і непомітно для зловмисників. Рекомендується тримати його при собі у кишені. Коли застосовується стаціонарна система сигналізації, співробітник, що знаходиться поруч із нею, натискає клавішу.
При необхідності повторно активують кнопку через хвилину після першої подачі сигналу і утримують її 5 секунд. У приладу з фіксацією після одноразового натискання клавіша залишається в нижньому положенні та звільняється спеціальним ключем.
Як запобігти випадковим спрацьовуванням?
Якщо на підприємстві заплановано ремонтні роботи, які можуть вплинути на функціонування охоронної системи, очікуються перебої з електрикою, необхідно повідомити про це охоронну компанію.
У разі непередбаченого збою в комунікаціях, випадкового натискання або іншої ситуації, що впливає на роботу тривожної кнопки, слід негайно повідомити оперативного чергового.
Весь оформлений штат персонал фірми повинен знати, де знаходиться кнопка. При прибиранні приміщення, в інших випадках, до місця розташування будуть особливо уважні, щоб випадково не зачепити клавішу.
Як перевірити кнопку тривожного виклику?
- Повідомити чергового охоронного підприємства про необхідність перевірки сигналу, зателефонувавши.
- Натиснути на клавішу або педаль ножа, залишаючись на зв’язку.
- Дочекатися відповіді чергового про отримання сигналу.
Перевіряти роботу системи тривожної кнопки слід щонайменше один раз на тиждень.
Що включається до сервісного обслуговування кнопки тривожного виклику?
Систему охорони підтримують у робочому стані та перевіряють на неполадки. У разі небезпеки справний пристрій спрацює, допомога прибуде негайно.
У регулярне сервісне обслуговування входить:
- Фізичне обстеження системи та перевірка її загальної справності.
- Тестування окремих елементів пристрою.
- Огляд мережних кабелів та місця їхнього з’єднання з приладом.
- Тестування каналів GSM та підключення додаткової лінії зв’язку на випадок несправності тієї, що надає основний мобільний оператор.
- Перевірка справності або заміна блоку живлення.
- Інструктаж персоналу та оновлення пам’яток.
Тривожна кнопка, встановлена професійною охоронною компанією, її правильне використання та регулярне сервісне обслуговування гарантують безпеку у ваших руках. Група швидкого реагування допоможе на протязі 5–8 хвилин.
Замовити налаштування кнопки тривожного виклику можна у нас на сайті.