Система GPS-моніторингу – супутникова система відстеження місцезнаходження та стану будь-яких рухомих об’єктів. GPS-моніторинг можна встановити на будь-який вид транспорту: від легкового автомобіля до вантажної фури, від мотоцикла до морського судна та спецтехніки.
Як працює система gps моніторингу та контролю транспорту?
Будь-яка GPS-система стеження за транспортом мінімально складається з трьох частин: GPS-трекера (або маячка), сервера з обробки даних та програмного забезпечення (ПЗ). GPS-моніторинг машин працює на основі принципу прийому передачі даних. GPS-маячок монтується у транспортний засіб, який зчитує координати місцезнаходження засобу. Система отримує такі дані: швидкість автомобіля, GPS-координати від супутників, кількість видимих супутників, напруга бортової мережі автомобіля, GSM-сигнал. Дані про місце перебування та історію місць відвідування та маршрутів передаються на спеціальний захищений сервер.
Після цього головну роль на себе бере ПЗ, яке обробляє дані супутникового моніторингу транспорту та передає у форматі, зручному для користувача. Людина, зайшовши в програму на своєму гаджеті або комп’ютері, бачить локацію, де знаходиться транспортний засіб на карті.
Крім основної інформації, GPS-трекінг автотранспорту дає додаткову інформацію про:
- історії пересування транспортного засобу;
- маршрут пересування;
- залишку шляху;
- швидкості засобу;
- зупинки та їх час;
- витрати палива.
Кількість додаткової інформації, функціонал системи GPS-моніторингу автотранспорту залежить від низки факторів, серед яких призначення GPS-моніторингу, виду самої системи, кількості автомобілів, підключених до системи та інших.
Кому і навіщо потрібний GPS-моніторинг транспорту?
Лише кілька років тому GPS-системи стеження за транспортом вважалися чимось новим, незрозумілим і дорогим. Але за цей час GPS-контроль автотранспорту став доступним для широкого кола людей та компаній.
GPS-контроль автопарку використовує низку компаній, які надають логістичні та охоронні послуги:
- з перевезення вантажів;
- щодо перевезення цінного майна;
- з інкасації;
- щодо надання послуг таксі;
- з пасажирських перевезень.
Логістичні компанії використовують GPS-моніторинг вантажного транспорту для контролю за логістикою перевезень, маршрутом пересування водія, його зупинками. Це важливо, з точки зору швидкості доставки вантажів, зменшення кількості аварій внаслідок засипання водія за кермом. Для перевезень цінного вантажу та інкасації часто, крім моніторингу, замовляють супровід вантажів.
Для служб таксі та пасажирських перевезень із власним автопарком часто використовують GPS-моніторинг автомобілів чи автобусів, об’єднаних у загальну систему. Технологія допомагає не тільки контролювати водіїв, а й стежити за рівнем палива, за пересуванням та маршрутом водія служби таксі. Також система ефективна у вирішенні суперечок клієнтів з таксистами, щодо ціни, оскільки скандальний пасажир може не усвідомлювати того, що машина на нього чекала близько півгодини, а потім вони простояли в пробці 40 хвилин, що відповідно впливатиме на ціну послуг. При моніторингу транспорту GPS, диспетчер може вчасно помітити проблему при аварії або поломці, навіть зв’язку з водієм відсутній.
Переваги системи GPS-моніторингу автотранспорту
Використання GPS-контролю транспорту дозволяє покращити та оптимізувати робочі процеси, скоротити витрати на паливо. На жаль, досить поширеною є ситуація, коли компанія виявляє несумлінних співробітників, які займаються махінаціями, або заважають якісній роботі компанії.
За підсумками використання GPS-контролю автотранспорту компанії відзначають цілу низку переваг:
- прозора система підрахунку палива, яка враховує всі фактори та особливості руху автомобіля, а також формує звіт з урахуванням усіх заправок та зливів палива;
- система контролю переміщень автомобіля, яка враховує всі зупинки (їх кількість, час, місця), швидкісний режим та повідомляє про перевищення швидкості;
- графіки витрат палива за годинами, днями, місяцями та роками;
- моніторинг різних внутрішніх датчиків автотранспорту у реальному часі, включаючи температуру двигуна, витрату палива, температурний режим у кузові чи кабіні водія та інші.
Застосування GPS-моніторингу автомобіля допомагає контролювати та оптимізувати витрати, унеможливлює будь-які махінації з паливом, оберігає власників компаній від “лівих” рейсів та чеків водіїв транспорту, допомагає вирішувати суперечки з приводу вантажів та їх затримок, а також забезпечує доказовою базою для суперечок з клієнтами. , незадоволеними ціною перевезень.